Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Rok ve znamení portálu

Přesně před rokem, 22. září 2009, jsme spouštěli novou podobu Metodického portálu.  Událost si můžeme připomenout v úsměvném blogu Ondřeje Neumajera nebo v tiskové zprávě.

Byly to zajímavé chvíle. Chvíle dvou pocitů, z jedné strany velká úleva a na druhé straně velké očekávání. Úleva z proběhnutí cílové pásky, z odklepnutí chodu nového portálu, který se povedl dodělat díky nasazení celého týmu a hlavně skvělé práci programátorů. Ještě jednou velké díky Ondřejovi Nešporovi a Markovi Drahovzalovi.  Vedle toho jsme byli v očekávání a napětí, jak uživatelé novou podobu portálu přijmou. V té tobě totiž portál fungoval již více než 4 roky a jeho podoba byla  jen o rok mladší.

Po roce fungování můžeme říct, že nový portál měl u vás úspěch!

Malý důkaz v číslech. Za celý rok nové podoby portálu se číslo návštěv zastavilo na neuvěřitelných 2 200 000 návštěv, což je 6000 denních návštěv včetně prázdnin, svátků a víkendů. A jen pro srovnání: denní návštěvnost v první polovině roku 2009 byla na čísle 3500. Děkujeme Vám!

Zpětným pohledem lze říci, že to byl rok naplněný.

Myslím, že se na tomto místě sluší si připomenout některé důležité události-milníky celého roku.

  • V lednu jsme vypnuli starý metodický portál – připomínku naleznete v blogu Blackout Metodického portálu.
  • A na přelomu ledna a února došlo ke změně kapitána, nikoliv však nastaveného kurzu Metodického portálu.
  • V únoru vám byla představena rodina Metodického portálu a s ní přišly motivační spoty, které naleznete ve všech modulech portálu.
  • Pak přišla v dubnu nová podoba titulní strany diskuzí.
  • A v květnu rovnou nový modul – odkazy.

A co nás ještě čeká? Věřte, že s vývojem a inovacemi nekončíme. Stále se budeme snažit jednotlivé moduly upravovat k větší spokojenosti vás uživatelů. Zároveň připravujeme další zajímavé nástroje pro vás uživatele a učitele v jedné osobě. Více o chystaných novinkách se dočtete v tomto blogu.

Přeji všem uživatelům příjemné a užitečné chvíle strávené na vašem Metodickém portále!

Lukáš Križko
Manažer projektu Metodika II