Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Jak se chová průměrný uživatel portálu?

Z nástrojů, které analyzují návštěvnost a zajišťují sledování cílů, se dá vysledovat spousta zajímavých věcí v chování uživatelů. Denní návštěvnost portálu za druhé pololetí školního roku byla v průměru něco kolem 6000 návštěv denně (započítáváme i víkendové dny). A to není číslo zanedbatelné.

Cílovou skupinou portálu jsou učitelé. Předpokládejme tedy, že tento prostor navštěvuje okruh pedagogů, který má chuť hledat inspiraci nebo zkušenost na internetu, a zároveň se o ni umí podělit. Portál nabízí podporu v podstatě všem vzdělávacím sekcím od předškolní až po odbornou či základní uměleckou. Na základě toho si můžeme nazvat takového návštěvníka jako průměrného uživatele, který portál využívá především ke své práci. O něm bychom pak mohli říct asi tohle:

  • nejvíce se připravuje na práci od neděle do středy (nejvyšší návštěvnost má portál v  pondělí, úterý, ve středu, naopak nejnižší v sobotu)

2010-07-02_Stat-tydenni

  • pracuje velmi intenzivně, často v rozpětí větším než 12 hodin denně, nejvíce dopoledne po 9. hodině a večer mezi 19. a 20. hodinou (návštěvnost na portálu prakticky nikdy během dne neklesne na nulu)

2010-07-02_Stat-denni

  • v průměru každý desátý se také aktivně podílí na tvorbě příspěvků, sdílí své zkušenosti a názory (aktivní působení v komunitních modulech a modulu pro autory je zhruba desetinové oproti celkové návštěvosti)

Jakým způsobem portál využíváte vy?