profil.rvp.cz

Už v tuto chvíli nabízí portál celou řadu tzv. subdomén, které obsahují různé moduly a sdružují také různé funkce. Na adrese profil.rvp.cz jsme pro vás připravili stránku, která sdružuje vaše uživatelské informace, umožňuje snadno zadávat další údaje, které chcete na portálu uvádět, a také sdružuje podklady pro dohody v souvislosti s případnou spolupráci s Metodickým portálem.

V případě nové registrace se uživatelé budou dostávat právě na tuto stránku, kde budou zadávat základní registrační údaje. A po registraci budou mít možnost využít dvou velice důležitých funkcí profilu.

Za prvé je to prostředí, které vám umožňuje zorientovat se mezi uživateli portálu a vidět jejich aktivitu – kolik publikovali příspěvků a v dolní části prohlédnout konkrétní příspěvky. Tato funkce se jmenuje vyhledávání v profilech. Zároveň můžete různým uživatelům nabídnout přátelství a tím je zařadit ve vašem profilu do záložky přátelé. Samozřejmě po potvrzení uživatele, kterého jste oslovili.  Tím se budete moc mnohem snadněji podívat na profily vašich přátel. Časem by tato funkce měla být podpořena možností individuálního chatování (četování).

Za druhé nabízí výbornou funkci, která umožňuje sdružovat různé materiály do tzv. kolekcí. To znamená, že v případě, že jsem učitel výtvarné výchovy a učím 9. třídu ZŠ, mohu si všechny na portálu nalezené Metodické materiály sdružit do své kolekce. V kolekcích všech registrovaných uživatelů lze pak pohodlně vyhledávat a lze se jimi inspirovat, popřípadě si je přiřadit ke svému profilu do záložky oblíbené kolekce.

Již nyní můžete do svých kolekcí vkládat  články, DUM a odkazy. Časem přibudou i ostatní moduly (wiki, blog, diskuze a digifolio).

Věříme, že se vám nový profil bude líbit.