Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Dcera dnes chytla ve školce DUM

Dnes proběhla v prostorách Výzkumného ústavu pedagogického v Praze tisková konference, na které byla představena zbrusu nová verze Metodického portálu. Je to přesně tři roky a jeden měsíc po první tiskové konferenci, kdy byl portál představen veřejnosti. Podrobnosti lze dohledat v tiskové zprávě.

Patrně je to nějaké znamení. Těžko říct. Manželka mi tvrdí, že na vnímání znamení mám neuvěřitelně sofistikovaně vyvinutý antitalent. Ale tohohle jsem si opravdu nemohl nevšimnout. Starší čtyřletá dcera chodí již čtvrtý týden do školky. Přichází nadšená. Dnes, tedy stejný den kdy proběhla tisková konference, si ze školky přinesla slídové destičky, ve kterých měla založeno několik prací, které ve školce vytvářela. Na jednom z listů byl následující obrázek:

Ukázka využití DUMů v předškolním vzdělávání
Ukázka využití DUMů v předškolním vzdělávání

Je to nezpochybnitelné. Dcera si ze školky přinesla DUM. Opravdový Digitální Učební Materiál stažený z Metodického portálu a použitý analogově (znalci vědí, že v této formě se nejedná o pravé DUMy, ale o PUMy, neboli Papírové Učební Materiály:-).

Pro vysvětlení dodávám, že jsem s paní učitelkou na téma Metodického portálu ani DUMů nikdy nehovořil, patrně ani neví, že pracuji ve VÚP. Agitační  schůzku přesvědčující o nezbytnosti používání portálu jsem si schovával na později. Zdá se, že to není potřeba.

Vyhlašuji soutěž: O to, kdo první vloží do komentáře pod tento příspěvek odkaz na rodný list výše uvedeného DUMu. Vyhledávat můžete v DUMišti.