Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Taková normální rodinka

Na začátku února oslavil modul digitálních učebních materiálů svoje dvouleté narozeniny. K těmto narozeninám dostal DUM nový kabát. Ale pozor! Je zde ještě jedna novinka a to učitelská rodinka!Dovolte mi, abych vám představil naší novou „učitelskou rodinku“ Metodického portálu. Zde je ve své plné kráse.

Rodinka
Rodinka

A hádejte, proč a jak vznikla? Docela by mě zajímalo, co se vám teď honí hlavou 🙂

Naše rodinka vznikla paralelně s nápadem jednotlivých modulů Metodického portálu. Přišlo nám, že by si každý modul zasloužil svojí postavičku, která by jej charakterizovala. Hledali jsme a hledali, až nám do cesty přišla skupina kreativců kolem studia Over mouse, která nám vytvořila naší rodinku. První vlaštovkou naší rodinky byl spot k příležitosti spuštění nového MP, který nám otevíral nejen tiskovou konferenci, ale všech 13 regionálních konferencí. Zde jste se mohli setkat poprvé s celou rodinkou, která ochutnávala ze stolu, na kterém postupně, stejně jako na portálu, přibývaly různé laskominy. No a teď se přiblížil důležitý okamžik, kdy pošleme do světa všechny naše postavy a postupně budeme každý měsíc představovat speciality a témata spojená s jednotlivými moduly. Máte se na co těšit, neboť nabídka bude bohatá a věříme že vždy přijdeme s něčím překvapivým.

Zde je základní menu:

únor – modul DUM spojejný s tématem digitálních učebních materiálů

březen – modul DISKUZE a budeme hovořit o specifikách virtuálních diskuzních prostředí

duben – modul ČLÁNKY, v rámci kterých se zaměříme na to, jak se píší metodické texty

květen – modul WIKI a s ní spojená kooperace na internetu

červen – modul ODKAZY, který bude zcela novým modulem a kde se budeme zabývat využíváním informací v digitálním světě

září – modul DIGIFOLIO a budeme se bavit o smyslu a podobě e-portfolií

říjen – modul BLOG s tématem sebeprezentace, ale také proměnou publikování na webu v průběhu let či dokonce měsíců

listopad – modul E-LEARNING, který nám pomůže si udělat jasno, jak se to dá vzdělávat v současném světě, kdy nemáme příliš času.

Určitě bohatá nabídka, která bude doprovázena nejen našimi vstupy, ale věříme, že se do měsíčních témat spojených s technologiemi Metodického portálu pustíte s námi a pomůžete nám propagovat tyto nástroje mezi učitele.

A na závěr první e-tivitka. Tipněte si, která postava patří ke kterému modulu. Všichni uživatelé, kteří se zapojí = napíší svůj tip do komentáře, budou zařazeni do našeho losování o dárkové předměty Metodického portálu.  (Jen pro usnadnění práce, označení je od 1 do 8 zleva.) Těšíme se na vaše tipy!