Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Než skončí prázdniny

Tento týden je poněkud hektický. Řekla bych, že poněkud více, než bývá touhle dobou obvyklé. 

Pondělí jsme zahájili výletem. Výletili jsme vlastně už o víkendu a výletů bylo dost. Poznala jsem díky nim hodně míst ve svém okolí a našla nějaké poklady. Když rodina odjela odpoledne do bazénu, telefonovala jsem do banky, řešila nějaké detaily a shromažďovala množství papírů.

Úterní ráno přineslo návštěvu pana zubaře, kde jsme mohli hrdě konkurovat Hujerům. A hned potom do Tachova. Za poklady a podepsáním dvou příkazů, díky kterým se snad příští týden dočkáme vlastního domečku. Pak oběd, předání dětí a rozloučení s tcháňaty. Doma jsem jen proběhla sprchou a běžela za Jarkou. Byli jsme domluvené, že půjdeme společně na nádraží pro Alenu. Před školou ale přibrzdilo auto s Janou. Rychle se rozloučila s rodinou, uložila zavazadla a šla na nádraží s námi.

Vyzvedli jsme Alenu a přesunuli se k Jarce. Nad studenými nápoji a obědem jsme probírali, jak časově rozvrhneme program, co hned a co potom. Prohlíželi jsme úžasné Aleniny fotky  a fotoknihy, mluvili o Smržovce, o portále. Když se šla Alena ubytovat, poseděli jsme ve školním sadu a probírali motivaci, elán a syndrom vyhoření. Přijel Petr. S Janou  jsme se vrhli na její profesní pohled v digifoliu. A pak jsme seděli a povídali jsme dlouho a dlouho.

Ve středu jsem už zahajovala ve škole. Po probrání úvazků a nástřelu rozvrhu, jsem šla zase za holkama. Mezitím přišla Pavla a tak jí Jarka pomohla s registrací na Portál. S Janou a Alenou jsme procházeli editační prostředí DUMů. Zkusili jsme pokusně založit DUM a vyplňovat. Probrali jsme na co je třeba si dát pozor při tvorbě, co je třeba napsat, kde jsou k nalezení šablony a pokyny a návody. A jak to asi bude s materiály ze šablon.

Následovaly Články. Edit je o něco méně příjemnější prostředí, ale zvládli jsme ho. Ono je to vlastně strašně jednoduché.

K plánovanému povídání o myšlenkových mapách jsme se skoro nedostali. Ono je hodně témat k povídání. Jsou tu výstavy a knížky a zajímaví lidé. Jsou tu speciální školy, geniální nápady, školní projekty. Je tu Smržovka, časopis Školství, Sycherák. Tam jsme se odpoledne vydali. Bylo horko. Hodně horko. A tak jsme se po Jarčině a Pavlině pádlovacím výcviku usadili ve stínu a  pokračovali v povídání. O finském předškolním vzdělávání. O prvopočátečním psaní. O Comenii. O eTwinningu a Flat Stanleym. O lidech. O přírodě. O dětech …

Večer jsme poseděli s Alenou. Během našeho rekreování u vody se toulala okolím a fotila. A ve focení pokračovala i po našem odchodu, protože přišla úžasná blikavá bouřka. Tu my jsme jen slyšeli, protože jsme u Jarky pokračovali v dalším a dalším a dalším .. povídání.

Dnes před desátou Alenu a Janu odvezl vlak. Jedna vyrazila do Klášterce nad Ohří, druhá stopuje rodinu momentálně u Strakonic (a pokud se sejdou vrátí se pak někdy společně do Harrachova).

A zítra? Zítra začnu ve škole s doplněnou energií. Nejen díky dovolené, také díky naší Sdílně. Příště rádi uvítáme Moniku z Uherského Brodu, Ivetu z Plzně, Petru z Prahy, Lenku z Poděbrad a všechny ostatní z blízkého i širokého okolí. Povídat je pořád o čem a inspirace není nikdy dost. Nemyslíte?