Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

A přišel podzim

Po létě hektickém a cestovním, po létě inspirativním a po létě horkém (ať si kdo chce, co chce, říká) nastoupil na roční trůn měsíc Září. Že je podzim už teď, to vám poví každá malá vlaštovka. Taky u vás už sněmují?

vlastovky

Stejně jako každý rok jsme doufali, že 1. září v osm hodin nebude padat voda. I po čtrnácté se počasí umoudřilo a prvňáci tak mohli být přivítáni na společném shromáždění před školou.

A já pak začala zjišťovat, že letošní léto bylo příliš krátké na přemýšlení, co a jak budu dělat. A tak za pochodu dolaďuji nedoladěné, hledám cestu k šesťákům a snažím se zorientovat ve svých zdrojích a najít to, co jsem si uložila, protože se mi to jisto jistě bude hodit. A když mi jde ze všeho hlava kolem, vyrábím si v ToonDoo komiksy. „Školní“ – jak jinak. 🙂

hadKdyž je řeč o šesťácích – jsou fajn. A já slibuju, že si všechny skládačky předem složím, abychom se v nich neztráceli. 🙂

Mimochodem – tu na fotce najdete spolu s  dalšími na http://www.blume-programm.de/ab/boerse/a_122.htm#HEADING122-0 (VII – S – Puzzles).

PS:
Podzim mohl ještě chvíli počkat, po rýmě se mi vážně nestýskalo a sluníčko za okny třídy nepůsobí tak depresivně jako ocelově šedé mraky.

PS2:
Až vám taky půjde hlava kolem, vyzkoušejte:
ToonDoo
Glogster
LinoIt
Mapul
a Twiddla