Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Více autorů jednoho blogu

Prázdniny, doba dovolených… Konečně trochu více času na vylepšování Metodického portálu. Tento týden jsme připravili novou vlastnost našeho blogovacího systému, která umožní více autorům spolupracovat na tvorbě jednoho společného blogu.

Blogovací systém, který na Metodickém portálu nabízíme, umožňuje všem registrovaným uživatelům vytvářet vlastní blog a v něm publikovat své názory vážící se především k výchově a vzdělávání. V každém blogu může autor nastavit tematické kategorie, např. tento blog s názvem Metodika používá k dnešnímu dni kategorie DUMání nad DUMy a Metodický portál. Každý příspěvek je možné zařadit do jedné nebo více kategorií. Potud tedy běžné vlastnosti pokročilejších blogovacích systémů.

Proč jsme blogovací systém pro učitele na Metodickém portálu vytvořili, jsme psali v příspěvku Proč tento blog? Jedním z důvodů existence blogu Metodika je náš záměr popisovat a vysvětlovat nové funkce, o které Metodický portál kontinuálně rozšiřujeme a neformálně tak přibližovat portál uživatelům.

Aby mohlo jeden blog sdílet více autorů, připravili jsme novou vlastnost. Nyní může vlastník blogu nastavit, aby do jeho blogu mohli přispívat i jiní registrovaní uživatelé. Blog tak může vytvářet několik spoluautorů.

Velmi rádi uvítáme náměty na další vylepšení. Pište nám na e-mail dum@rvp.cz.

Ukázka možností při sdílení blogu více autory.