Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Jak citovat tento DUM?

Abychom ulehčili možnost korektně citovat zveřejněné digitální učební materiály (DUMy), tedy v souladu s autorských zákonem a citačními normami, nabízíme novou speciální funkci Jak citovat tento materiál.

Jak citovatČasto se stává, že se na některý příspěvek zveřejněný na Metodickém portálu chce student ve své diplomové práci odvolat. Nemusí jít jenom o studenta, ale třeba i o učitele, který píše článek pro nějaké pedagogické periodikum, nebo jen doporučení svým kolegům ze školy. Ve všech případech je vhodné použít takové znění textu, které splňuje pravidla korektní citace dle ČSN ISO 690 a ČSN ISO 690-2. Problematice citování a popisu nástrojů, kterými se učitelům snažíme pomáhat, se věnuji v samostatném příspěvku Umění citovat.

Abychom správné citace co nejvíce zjednodušili, mohou nyní registrovaní uživatelé na stránce rodného listu každého DUMu použít funkci Jak citovat tento materiál, která vygeneruje do nového rámečku korektní znění citace. Tento text stačí např. prostřednictvím schránky překopírovat do textu dokumentu.