Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Diskuze ve fázi betonáže základů

Po měsících (až letech…) u rýsovacích prken jsme se před měsícem konečně pustili do stavby základů komunity učitelů. Poprvé je něco z naší práce vidět a my jsme lehce rozechvělí.

V pondělí 18. května jsme otevřeli diskuze na adrese http://diskuze.rvp.cz. Diskuzní fórum vonělo novotou, ale byla to čistá parcela, nahrubo vykolíkovaná. Stavba na zelené louce, lopaty srovnané v řadě, písek na hromadách.
Po měsíci je mnohé jinak. Fóra se plní, košatí, někde přidáváme, jinde ubíráme. Vyvíjíme se. Sami nevíme úplně přesně, jak bude budova komunity vypadat. Ostatně ještě nám přijdou další míchačky a úplně nový materiál na stavbu (nechte se překvapit).
Od prvního dne na základech pracuje obdivuhodná parta „otců a matek zakladatelů“, kteří postupně staví společenství – betonují nové tematické okruhy, denně přibíhají s cihlami dotazů, odpovědí, nápadů a vlastních zkušeností, přemýšlejí, kde bude která místnost, kde dveře do zahrady a kudy budeme mít k sobě nejblíž.
Asi vyrobíme nějaký virtuální základní kámen komunity, kam vytesáme jejich jména. A jednou… jednou si tihle lidé posadí svá vnoučata na klín a budou jim vyprávět, jak před mnoha a mnoha lety, když internet byl teprve verze 2.0, zakládali onu první převratnou proslulou učitelskou internetovou komunitu na http://diskuze.rvp.cz