Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Co nového v diskuzích téměř na konci června

Diskuzní prostor na rvp.cz se narodil v polovině května. Tehdy byla diskuzní fóra prázdná, jen Gympliště se přistěhovalo se všemi tématy, přidalo se k ostatním. Od poloviny května přibylo asi 150 dalších uživatelů a zdvojnásobil se počet příspěvků. Neudělalo se „to“ samo, udělali to lidé, kteří přišli do diskuze a vzali ji za svou. Nacházejí tam kolegy a přátele, spřízněné duše, inspiraci, pomoc, informace, zkušenosti ostatních, mohou se ptát a mohou přispět svou důležitou troškou do mlýna.

Počty příspěvků mohou být jistým ukazatelem, ale lepší vizitkou jsou témata, která sami uživatelé přinášejí.
V diskuzích pro předškolní vzdělávání boduje mimo jiné téma potřebnosti vysokoškolského vzdělání učitelekřešení pitného režimu, nebo otázka, jak děti jedí v mateřské škole. Ptáme se také, zda má být předškolní vzdělávání povinné.

V základním vzdělávání diskutují o psaní vlastních výukových materiálů, o kázeňských problémech ve škole, o spolupráci s rodiči, o dalším vzdělávání učitelů, o známkách a slovním hodnocení, ale i o školních časopisech. Zvláštní fórum předkládá k posouzení a diskuzi dokument, který charakterizuje vzdělávací obor Taneční a pohybová výchova a navrhuje obsah oboru.
V sekci pro speciální vzdělávání najdete mimo jiné diskuze o speciálně pedagogických terapiích, nebo náplni práce asistenta.
Témat je mnoho a každý může přinést to své, ptát se kolegů. Zkoušeli jsme zastihnout fórum „bez lidí“, tedy bez uživatelů, bez členů teprve vznikajícího společenství. Ale skoro neustále je tam někdo na stráži.