Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Chcete se orientovat ve světě ICT?

Chcete se orientovat ve světě moderních vzdělávacích technologií? Zajímá vás využití ICT ve výuce? Snažíte se držet krok s rychle se vyvíjející oblastí informatiky? Tak právě vy uvítáte, že dnešním dnem se oficiální součástí Metodického portálu stává učitelský Spomocník.

Projekt učitelského Spomocníka vznikl na Katedře informačních technologií a technické výchovy PedF UK pod vedením ing. Bořivoje Brdičky, Ph. D., příspěvky byly publikovány na www.spomocnik.cz. O původní myšlence „spomocníka“ napsali jeho tvůrci: „Chtěli jsme, aby název našeho serveru vyjadřoval naši společnou dobrovolnou snahu přispět ke zvýšení schopnosti našich učitelů pracovat s moderními technologiemi, přispět k jejich umění využívat tyto technologie správným způsobem a co nejefektivněji.“

Od 1. 12. 2010 bude články napsané pro tento web přebírat Metodický portál, díky němuž si je bude moci přečíst až 7,5 tisíce uživatelů denně. Vedle článků budeme z učitelského Spomocníka přejímat také zajímavé odkazy na internetové stránky využitelné pro vzdělávání v ICT. Od roku 2011 budou nové příspěvky pro „spomocníka“ zveřejňovány už pouze na Metodickém portále.

Učitelský Spomocník je na portále začleněn do modulu Články. Vstoupíte do něj přes banner, který naleznete na titulní straně Článků po pravé straně. Můžete též využít adresu http://spomocnik.rvp.cz/.

Těšíme se na vaše ohlasy!

Petr Šimek a Jan Šperl