Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Spočítejme si Zdraví aneb jak na (kilo)gram(otnost)?

Nedávno jsem na Metodickém portálu RVP.CZ narazil na článek „Jídlověda, aneb jak podpořit zdravé stravování“. Jsem otcem dvou chlapců, kteří navštěvují základní školu, a protože vím, jak to máme doma se zeleninou, tak jsem se začetl.

Autorka nám ukazuje, jak se dá podpořit zdraví nejen ve Výchově ke zdraví, ale i v různých předmětech jako je například matematika, český jazyk, zeměpis, výtvarná výchova, které s tímto tématem zdánlivě vůbec nesouvisí.

Prošel jsem si i přílohy a zjistil jsem, že pomocí pracovních listů si žáci zaznamenají, co během dne, týdne, měsíce či roku snědli, vypili, uběhli, ujeli, strávili venku, u počítače, u televize, v posteli, ve škole, zkrátka všechny jejich aktivity. S těmito daty potom velmi jednoduše pracují a plní zadané úkoly. Kromě toho, že si uvědomí něco o svém denním režimu, a třeba ho následně i nějak ovlivní, lze touto aktivitou rozvíjet nepřímo i různé gramotnosti, jako například matematickou či čtenářskou nebo digitální.

Pracovní listy jsou připravené, tak zkuste i vy podpořit nejen zdraví, ale i nějakou tu gramotnost svých žáků touto velmi zajímavou formou.
Zkrátka všechno souvisí se vším, a pokud budeme zdraví, určitě nám půjde lépe i učení.

https://clanky.rvp.cz/clanek/s/Z/15527/JIDLOVEDA-JAK-PODPORIT-ZDRAVE-STRAVOVANI.html/