Copak z toho asi povstane?

Stará moudrost a realita všedního dne.

Starý Apač kmene Meskalero, zvaný „Ten, který je uprostřed,“ shrnul moudrost svého lidu těmito slovy: „Děláte-li něco zlého, vaše děti vás budou napodobovat a budou se chovat stejně. Jestliže chcete vychovat děti dobře, chovejte se vy sami slušně.“  (Citováno podle Kaltreider,K.: Ten, který loví jekeny. Pragma 1998)

  Naší zemí táhne politická krize. Vládní koalice se otřásá v základech, opozice přikládá polénka a doufá, že možná snad…, ráno mocní jsou večer již bez moci (a hlavně bez funkcí) a někteří naopak, skandály, korupce, pomluvy…   Učitelé přijímají sázky na to, zda ministr školství vydrží, nebo nevydrží atd.

   No, nestálo by to panoptikum moc za zmínku, kdyby ho nesledovaly i naše děti. A děti se učí především napodobováním. Co se asi naše děti naučí ze současného politického dění?