Jak na Vlnobití 6. sezóny aneb Jdeme do toho!

Jak jsme už informovali, PEPOUŠovo vlnobití bude probíhat v průběhu školního roku ve dvou prostředích: v modulu Diskuze na Metodickém portálu RVP.CZ (cca 3 týdny budeme diskutovat o zvoleném tématu, resp. odpovídat na otázky moderátora a reagovat na nové příspěvky) a na sociální síti Google+ (online setkání v konkrétní den a hodinu). Záleží zcela na Vás, zda se zapojíte pouze do některé části, nebo (v ideálním případě) s námi projdete měsíční téma Vlnobití celé, tj. zapojíte se do diskuze na Metodickém portálu RVP.CZ i se zúčastníte online chatu.

Co je třeba udělat, abyste se mohli zapojit (základ):

  • Diskutovat na Metodickém portálu RVP.CZ můžete i bez registrace (zde). Stačí tedy pouze zobrazit si téma, resp. otázku, která Vás zaujala, a napsat svůj názor nebo reagovat na názory předchozích diskutujících.
  • Online chat na Google+ vyžaduje registraci (účet Google). Pak můžete v danou hodinu a den zobrazit stránku PEPOUŠova nápadníku, kde bude online diskuze opět probíhat formou odpovědi – své zkušenosti píšete do komentářů pod jednotlivé otázky.

Informace o termínu online chatu bude vždy inzerována jak v diskuzi, tak na soc. sítích (Google+, Twitter), viz. odkazy v závěru textu.

Co můžete udělat, aby bylo Vlnobití pro vás pohodlné?

  • Registrací na Metodickém portálu RVP.CZ získáte možnost nechat si zasílat e-mailem upozornění o nových příspěvcích ve zvolené diskuzi. Stačí tedy klepnout na Sledovat fórum (text s proklikem najdete pod tlačítkem Nové téma), a budete mít vždy přehled, co je v PEPOUŠově vlnobití nového.
  • Zařaďte si na Google+ stránku PEPOUŠův nápadník do svých kruhů, které sledujete. Novinky se Vám pak budou zobrazovat na hlavní stránce (v hlavním streamu).
  • Pokud máte účet na soc. síti Twitter, sledujte profil PEPOUŠova vlnobití. Nejnovější informace, odkazy i vybrané odpovědi k aktuálnímu tématu Vám pak nemohou uniknout.

Proč se do Vlnobití zapojit? 

Přečtěte si, co o této aktivitě říkají pravidelní účastníci >>

Užitečné odkazy: