Navzdory pandemii s bonboniérou do nového roku

Vážení uživatelé Metodického portálu RVP.CZ,

tento rok byl asi pro nás všechny zásadní tím, že jsme byli konfrontováni se zákeřnou pandemickou vlnou v podobě koronaviru. Paradoxně bylo toto těžké období pro portál velmi úspěšné, což se odrazilo především ve vysoké návštěvnosti v nejkrizovějších měsících, kdy byla zavedena tzv. distanční výuka. Na portálu vzniklo mnoho příspěvků, především v modulu Články, podporujících využití digitálních technologií ve výuce na dálku. Rovněž jste se mohli účastnit či ze záznamu zhlédnout řadu zajímavých webinářů. V této nelehké době se portál podílel např. na podpoře pořadu České televize UčíTelka poskytováním doprovodným metodicko-didaktických příspěvků převážně z modulu DUM, ale spolupracovali jsme i s jinými aktivitami/organizacemi, které smysluplnou a otevřenou formou podporovaly dálkovou výuku. Byla to a stále pro nás je velká zkušenost.

Naprosto klíčovou aktivitou v letošním roce je stále probíhající inovace portálu ve spolupráci s projektem PPUČ. Mění se grafika, uživatelské prostředí a spousta dalších dílčích věcí. Takže taková kompletní přestavba. Nově všechny moduly najdete vpravo nahoře – nová navigace vypadá trochu jako bonboniéra, k jejíž ochutnávce vás spolu s jejím strážcem psem Amosem srdečně zveme. Všechny moduly portálu jsou v přechodném stavu. Připravujeme nové pojetí klíčových modulů Články a DUM a také chystáme novou titulní stránku celého portálu. Soustředíme se na snadnější vyhledávání a lepší přehlednost i vizuální dojem. Zveme vás také do nového uživatelského profilu, spojeného s „osobní stránkou“ uživatele. Sem chceme soustředit takový obsah z portálu, který si sami vyberete, obsah na míru. Budeme postupně přidávat nové možnosti.

Pevně doufáme, že náš obsah, nová vizáž portálu a lepší uživatelská přívětivost pro vás budou atraktivní i v příštím roce, protože vy, naši uživatelé, jste pro nás tím nejcennějším. A my to víme a moc si toho vážíme. Tímto nám tedy dovolte popřát vám mnoho zdraví a osobních i pracovních úspěchů v roce 2021.

Pěkné Vánoce a šťastný nový rok!

Tým Metodického portálu RVP.CZ