Víte, jaký je rozdíl mezi předmětem speciálně pedagogické péče a pedagogickou intervencí? Mgr. et Mgr. Dagmar Vilášková nám vše vysvětlí a ještě nám ukáže obsah hodiny PSPP včetně zajímavých pomůcek na rozvoj pozornosti. Máme se na co těšit!
Cíle setkání:
- Charakteristika podpůrných opatření pro žáky se specifickými poruchami učení.
- Vysvětlení rozdílu mezi předmětem speciálně pedagogické péče a pedagogickou intervencí.
- Seznámení s reedukačními metodami a zásadami.
- Plán výuky PSPP (Plán reedukační péče) v souladu s Doporučením ke vzdělávání žáka.
- Představení názorného obsahu hodiny PSPP včetně zajímavých pomůcek na rozvoj pozornosti.
Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno školním speciálním pedagogům, učitelům s rozšířenou specializací (vyučujícím předmět speciálně pedagogické péče), školním psychologům, výchovným poradcům, rodičům, učitelům 1. a 2. stupně.
Setkání je ZDARMA.
Program setkání:
- Poskytování podpůrných opatření pro žáky se specifickými poruchami učení v kontextu aktuální legislativy.
- Výuka předmětu speciálně pedagogické péče.
- Reedukační metody a zásady.
- Plán výuky PSPP v návaznosti na Doporučení ke vzdělávání (Plán reedukační péče).
- Konkrétní obsah hodiny PSPP.
- Představení pomůcek a her na podporu pozornosti.
Lektorka:
Mgr. et Mgr. Dagmar Vilášková – Certifikovaná lektorka pro společné vzdělávání, studovala na MU v Brně – Obor speciální pedagogika pro učitele a Obor Speciální andragogika. Praxe ve školství 27 let na různých pozicích: učitelka MŠ, asistentka pedagoga, učitelka na ZŠ, speciální pedagožka v PPP, odbornice na speciální pedagogiku na ČŠI, 11 let školní speciální pedagožka, externí vyučující na Ostravské Univerzitě. Lektorská a poradenská činnost v oblastech: Specifické poruchy učení, Speciální pedagogika, Poruchy autistického spektra, Vzdělávání asistentů pedagoga, Školní poradenské pracoviště – kompetence a funkční nastavení spolupráce ve škole, Legislativa v inkluzivním vzdělávání, Vzdělávání nevidomých dětí a žáků. Autorka publikace „Strukturované učení pro žáky s autismem“.
Užitečné odkazy:
- Diskuzní fórum k webináři
- Rozcestník všech online setkání Metodického portálu RVP.CZ (obsahuje informaci o vstupu do online prostředí, kde setkání probíhá, a také odkazy na události vytvořené v prostředí sociální sítě Facebook),
Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).
Potřebujete:
- počítač připojený na internet,
- bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).
Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpovědí.
Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!
Těšíme se na vás!