Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Metodický portál měl prezentační týden

V týdnu 3. – 9. prosince jsem měla možnost dvakrát prezentovat Metodický portál. Protože vím, že každé kladné zviditelnění aktivit portálu důležitá, moc si obou pozvání vážím. O co šlo?

První akce proběhla v Praze. Pod názvem EDUfórum se skrývá zajímavá soukromá (!) aktivita J. Veselého o propojení lidí, kteří chtějí přinést do vzdělávání něco nového, jiného nebo netradičního. Setkávání probíhají v neformálním prostředí, kde kromě pěti vybraných prezentací probíhá tzv. teamwork. Podrobněji v modulu Digifolio.

EDUfóra jsem se zúčastnila už potřetí. Na prvních dvou akcích jsem se seznamovala se systémem, mapovala prostředí a získávala kontakty. Ano, na tom je tento typ akce postavený – máte možnost poznat a zkontaktovat lidi, které byste normálně asi nepotkali. A protože i oni mají zájem o setkání (proto na EDUfórum přišli), jde to tak nějak samo. Získáte leták, vizitku, napíšete si pár poznámek – a pak už na vás, jestli se dotyčnému ozvete.

Prezentace

Za druhou akcí jsem se projela vlakem až do Olomouce. Probíhalo tam setkání učitelů používajících open source (OS) software. A protože všechny moduly Metodického portálu jsou vystavěny právě na OS, cítila jsem se tam jako doma. Tentokrát jsem prezentovala modul Digifolio jako prostředí pro tvorbu osobního portfolia.

Jedním z výstupů setkání byl vznik komunity na sociální síti G+ s názvem Setkání učitelů používajících OSS. Takže pokud vás toto téma zajímá, určitě se přidejte.