Svépomocí

My učitelé jsme šikovní a poradíme si v každé situaci. A že to není zrovna ta nejjednodušší cesta? No a? Hlavně že nějaká…

Realita naší školy… To a tamto nejde, na to i na tamto nejsou peníze. Co s tím? Ale však jsme studovaní, my si poradíme. Ale my si opravdu poradíme!

 

Cože? Komenium už přestalo vydávat (a rozdávat) ty dokonalé a vymakané pomůcky k výuce?

Tak jo, vezmem do ruky nůžky (v tom lepším případě), hoblík a pilku (to je ale jen pro vyvolené) a šupky-dupky, už se to tvoří. Dobrá, možná že to nemá tu kvalitu, ale svému účelu to poslouží.

A co nepovíte? Mezi námi jsou i tací, kteří tuto situaci vítají! Mám kolegyni, která vyměnila večery u televize s pletacími jehlicemi v rukou za večery s nůžkami v rukou – a stříhá a stříhá a stříhá. Věříte mi, že dokázala rozstříhat osm Českých republik na jednotlivé kraje?

A dřív nebo později se mezi kantory najde výborný „ajťák“, který dokáže tvořit vynikající texty a tabulky; také malíř, který předkreslí kde-co a ještě k tomu velmi kvalitně; pracant, který dokáže vytvářet 3D pomůcky (toho si obzvlášť važme, to je výrazně nedostatková dovednost – zvlášť mezi ženami); kouzelník, který přiveze, odveze, sežene, odežene (čumily apod.).

 

Cože? Nelze komunikovat s rodiči po internetu, protože chybí nějaké komponenty ke školnímu programu?

A my je nekoupíme? Aha, to by něco stálo! Nevadí, učitelé si vytvoří několik různých účtů, zřídí na různých serverech mailové adresy, prozkoumají nabídky inzerované jako ZDARMA, a nakonec vytvoří ve zvolených aplikacích pár zajímavých stránek. A že se na každou musí přihlašovat nějak jinak? Jsou přece študovaní!

 

Cože? Vy nejste učitel?

… (doplňte podle potřeby)