Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Učitelské noviny o Digitálních učebních materiálech

Aktuální 29. číslo Učitelských novin roku 2009 přináší článek z pera Petra Husníka s názvem Digitální učební materiály na „síti“.

Učitelské noviny se tak po roce a půl vracejí k problematice Metodického portálu. Dnes již historický článek, o kterém jsme v našem blogu také referovali (Učitelské noviny: DUM – hudba blízké budoucnosti) je dostupný v archivu UN na adrese http://www.ucitelskenoviny.cz/n_obsah_clanku.php?id=903.

Měl-li bych hodnotit, jak se toto periodikum k Metodickému portálu staví, vlastně bych měl být spokojen. Článek je poměrně přesným podáním rozhovoru, který s redaktorem proběhl a z článku je cítit, že se myšlenka i provedení redakci zamlouvá. Na druhou stranu: tento list se snaží profilovat jako aktuální zpravodaj českého školství a přitom se za poslední dva roky portálu věnoval pouze v těchto dvou zmíněných článcích, tedy pouze malé části celého Metodického portálu. Přitom samo ministerstvo školství jej na svých stránkách označuje jako jeden ze čtyř hlavních oficiálních portálů rezortu honosným odkazem „Vzdělávací portál RVP.cz“.

No, co. Budeme se těšit, až i tyto konzervativní noviny přijdou nejnavštěvovanějšímu rezortnímu portálu na chuť. Stejně jako naši věrní i nahodilí uživatelé.