Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Místo závěru projektu

Když jsem vstupoval do projektu Metodika, byl pro mě internet uživatelským prostorem, kde lze najít zajímavé věci, ale mnohdy hodně složitě. Měl jsem dojem, že je to cosi, co se vytváří někde vzdáleně ode mě a já jsem pouze pasivním příjemcem.

Nadchnula mě však myšlenka vytvoření prostoru, ve kterém by učitelé mohli jednoduše nalézt inspiraci a zároveň nabídnout něco ze své kuchyně, a co by mělo pomoci našemu proměňujícímu se školství. Po třech letech práce jsem zjistil, že internet tvoří především lidé, kteří jsou ochotni překonat osobní pohodlí a hledat, jak nabídnout něco ze sebe, stejně jako v jakékoliv jiné oblasti.

Stejným způsobem fungoval i tým lidí, který se kolem projektu pohyboval. Byl postaven na nadšení, ale i profesionálnosti jedinců, kteří svým specifickým způsobem byli ochotni dávat kostku ke kostce a vystavět „prostor“, kde je co nabídnout, je živo a kde se všichni zároveň snaží nesklouznout k průměrnosti. Jsem moc rád, že se podařilo vystavět portál, který je odbornou veřejností hodnocen jako užitečný a prospěšný. O to více, že obecně se na podobné projekty pohlíží spíše s despektem.

A co mě těší asi nejvíce je to, že vzniká kolem portálu společenství lidí, kteří jsou v různých rolích –jako autoři, recenzenti, uživatelé, ochotni jej rozvíjet. Podařilo se roztlačit vůz, který v tuto chvíli nemusí pracně rozpohybovávat pouze realizační tým, ale skupina, kterou spojuje zájem o společnou věc. A pevně věřím, že potenciál a chuť těchto lidí jsou tím největším argumentem pro udržitelnost a smysluplnost celého projektu do budoucna.

 

Zdeněk Slejška

manažer projektu