Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

10….9….8….7….6….5…

Konec Metodického portálu tak, jak jej znáte, se blíží. Odpočet běží. Až doběhne, představí se nový Metodický portál. Dnem D je v tomto případě 22. 9. 2009. Ale klíčovou dírkou se na nový portál můžeme podívat už teď…

Jak psal Zdeněk Slejška v příspěvku Na prahu změn, Metodický portál čeká přerod. Přerod srovnatelný s proměnou housenky v motýla. Nejen, že chystáme novinky typu Digifolio, Wiki a e-learning, změna se týká všech již existujících částí Metodického portálu. Vzpomínáte například na původní prostředí Diskuzí? Pokud ne, připomenout si je můžete tady. A byli jste se v Diskuzích podívat v posledních týdnech? Ne? Rozhodně stojí za návštěvu – Diskuze jsou totiž tou částí portálu, která již svou proměnu téměř dokončila.

Na přiloženém obrázku je hlavička Diskuzí. Podobnou hlavičku budou mít všechny „moduly“ Metodického portálu (Články, DUMy, Blogy, Wiki atd.), proto si na ní přiblížíme, jak bude hlavička fungovat. V praxi si to již teď můžete vyzkoušet právě v Diskuzích.

hlavička Diskuzí

Ale změny se neomezují jen na hlavičku – ve stejném duchu se mění celý Metodický portál. Jiný bude jak po grafické, tak funkční stránce.

Významně se například promění hlavní stránka. Ta nebude jen pouhým rozcestníkem do jednotlivých typů vzdělávání, ale bude obsahovat informace o nových článcích a DUMech a také o tom, co se děje například v diskuzích, blozích a e-learningu.

O dalších změnách by se dalo psát dlouho. Ale proč předbíhat, nakonec za necelý týden si nový Metodický portál můžete prohlédnout sami. Věříme, že nové ovládání Metodického portálu bude více intuitivní, a doufáme, že se vám čerstvě vykuklený portál bude líbit.

Co dodat na konec? Pokud se chcete s Metodickým portálem seznámit opravdu do podrobna, pokud vás zajímá, jakým způsobem můžete spoluvytvářet jeho obsah, co přesně nabízí naše novinky, chcete-li využít možnost setkat se s tvůrci Metodického portálu osobně, nebo zajímají-li vás trendy ve vzdělávání, nezapomeňte se přihlásit na některou z našich podzimních Regionálních konferencí. Těšíme se s vámi na viděnou.