Dva roky s portálem rvp.cz

Nedávno jsem si procházela staré e-maily a narazila jsem na registrační mail z uložiště digitálních učebních materiálů u kterého byl datum 24. 1. 2009. Uvědomila jsem si, že to v pondělí budou 2 roky co se Metodický portál rvp.cz stal mým každodenním pomocníkem při učitelské profesi, kterou vykonávám.

Zaregistrovala jsem se po přednášce pana dr. Brdičky na PedF UK v Praze, který během svého kurzu Informační technologie v edukaci zavedl řeč i na tento portál. Díky Bohu za to!!! 😀

A já jsem začala přispívat svou troškou do mlýna ve formě DUMů z předškolky. Mezitím se ozvala milá Stáňa Andršová se svou nabídkou do diskuzí, které se právě probouzely k životu, a seznámila jsem se s úžasnou moderátorkou Lenkou Urbanovou. Poté se objevil José z Komunity a lákal do digifolia a do wiki 🙂 a u mě na celé čáře vyhrála wiki (i když mě občas zlobí, že padá). Tam jsem se také seznámila s Jindrou Strejčkem, který o ni pečuje.

Ale ta nejdůležitější věc, díky portálu jsem postupně začala poznávat lidi, které jejich práce učitele velmi baví a jsou zapálení do všeho nového jako např. Bohunka Trelová (která je mým velkým předškolním vzorem), Hanka Pilařová (která zná odpověď na všechno), Petra Boháčková (škoda, že jsem jí neměla na fyziku), Pavlína Hublová (která umí na co si vzpomenete přes počítače), Lenka Říhová (která je velký odborník na speciální pedagogiku), Jaruška Pachlová (její pokusy a nápady ve wiki mi berou dech), Jana Kneřová (její nakažlivý smích a foťák se dostanou všude) a spoustu dalších lidiček.

A to, co mi občas chybělo u mých kolegyň v práci, že mi nic „nedávají“ (nemyslím tím nic hmotného :-)), jsem mohla plnými doušky brát tady na portálu od cizích lidí. Tito cizí lidé se ale brzy stali známými, neboť Rada starších vyrazila na své první setkání do Sv. Jána pod skalou (26. 3. 2010 – den učitelů jak poetické :-D).

V dubnu 2010 přišlo testování odkazů a s nimi Martin Klzo. Listopadové setkání Rady starších v Harrachově pod taktovkou Janči Kneřové má ode mě 5 hvězdiček.

Za ty dva roky se toho na portálu tolik událo, tolik změnilo, přibylo, ale hlavně je toho tolik, že já si ani nestíhám „brát“…

Díky za to že tu jste, pane Portále 🙂