Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

konference nebo školení??? část druhá

Uplynuly podzimní prázdniny a vyrážela jsem na konferenci zas. Tentokrát, ale již ve středu v podvečer vzhledem k dopravě a začátku konference.

ČÁST DRUHÁ – ČESKÉ BUDĚJOVICE

Do Budějovic jsem vyrážela se Student agency v pět z Prahy. Na nádraží v Budějovicích mě okolo půl osmé již čekala moje spolubydlící Veronika. Známe se z fakulty a domluvily jsme se, že budeme spolu po bodu konference bydlet. Je nutno podotknout, že jsem se registrovala pozdě a už nebylo možné si objednat hotel pět minut od přednáškové budovy. A tak jsem přivítala ubytování s Veronikou, která tu už při minulé konferenci bydlela. V porovnání s ubytováním v Litomyšli se to nedalo vůbec srovnávat! Teplá voda tekla jen ve sprše, co byla na chodbě. V pokoji bylo jen umyvadlo se studenou vodou a na wc tekla také jen studená. Ale pokoj byl jinak normálně zařízený a v pořádku. Ale už jsem asi trochu zhýčkaná a ke svému pobytu chci malý standart v podobě teplé vody a wc se sprchou na pokoji. Nejsem zálesácký typ. Ale přežila jsem!

Čtvrtek byl prvním jednacím dnem konference s názvem Užití počítačů ve výuce matematiky. Zahajovala jej paní  Bitnerová přednáškou o výukovém prostředí, pak následovala jednání v sekcích, kde jsem si vyslechla o Geogebra institutu v ČB, o šikmém vrhu, o výuce Geogebry v lineární algebře. Pak jsme šli na oběd do vedlejšího hotelu, kde se na neuvěřitelně malém prostoru odehrával oběd všech účastníků konference. Odpolední blok jednání byl o internetu a jeho vlivu na výuku, o deskriptivní geometrii a o testování na pc. Pak následovala večeře a pak procházka Českými Budějovicemi s výkladem. Po půl hodině mrznutí jsme se přesunuli do kavárny. Zde jsme ještě s partou Slováků, které Veronika znala z minulé konference popili čaj a výborně pohovořili o výuce v našich republikách. 

V pátek byla přednáška pana Markuse Hohenwartera, což je autor Geogebry. O ní byla v podstatě celá tato konference. Všichni jí používáme a všichni se toho o ní chceme co nejvíce dozvědět.  Po anglické přednášce následoval workshop s Markusem. Byl moc přínosný. Pracovali jsme podle jeho instrukcích každý na svém pc. A bylo to velmi podnětné. Pak jsme šli na oběd a po něm následoval jednání v sekcích o výuce podporované pc, o diferenciálních rovnicích, o navigačních přístrojích v matematice, o počítačovém rýsování a jeho vlivu na normální rýsování atd.  Večer byl společenský večer s hudbou a rautem, který jsme zakončovali zase na kávě ve vinárně.

V sobotu konference pokračovala nejprve jednáním v sekcích o využití e-learningu a pak o matematice v moodlu. Závěr konference byl věnován přednášce profesora Nešetřila. Pak následoval odjezd domů. My se s Veronikou ještě prošli po Budějovicích. Zašly si na oběd a pak před čtvrtou odpolední jsme se nalodily do autobusu směr Praha.

Konference pro mě byla přínosná z několika hledisek. Za prvé jsem si vyzkoušela, že přežiji i v polních podmínkách, ale nechci v nich být pro příště dobrovolně. Za druhé jsem opět viděla Veroniku s jakou lehkostí přednáší plnému sálu a jak jim má co říct. Za třetí jsem se dozvěděla další spoustu věcí o tom, co dokáže Geogebra. Za čtvrté skvěle jsem si popovídala ve slovenštině.