Vizualizace Prakticky: Strach z velkého o papíru

Dokonce I dlouholetí matadoři vizualizace mívají pořád strach z velkého papíru.  

Pokud jen píšete, naučíte se časem zvolit vhodnou velikost písma a budete moci snadno s pomocí zkušeností odhadovat kolik ještě písmo potřebuje na pravé straně prostoru.

Při kreslení je to o trochu větší výzva, mnoho lidí úžasně načrtne řešení, pokud jim dáte pod nos čtvrtku A4, ale vytvoří z dálky nepřehlednou čmáranici, pokud před ně dáte vetší list papíru.

Je možné si s pomoci par triku právě prací s papírem, obzvláště pokud vás už vizualizace chytly.

Pokud máte problém s velikostí kresleného od ruky (scaling issue), je to celé moc malé nebo jsou podrobnosti nerozlišitelné z dálky zkuste tato cvičení:

       1. Centrování do devítky

Z A3 nebo vetšího papíru uděláme  čtvěrec, do centra uděláme od oka malůvku, pak papír prehneme na třetiny ze všech stran. Jak moc jste se trefily do stredu a krajů toho centrálního okénka ?

test9okenek

      2. Malování s pomocnou osnovou

Jako nácvik pro začátek dejte pod průhlednější A4 papír milimetrový papír , udělejte par malůvek, pak vemte si látku s podbným vzorem a udělejte si pár malůvek ve velkém.

Při samotné práci si je možné pomoci recyklovaným (jsou na něm videt vlákna) nebo ozdobným papírem s nehomogení viditelnou strukturou ve formně vláken nebo teček. 

papírsvlakny

Papíry s tečkama jsou vzhodnejší i pro pozdější focení , foták je z dálky nevidí , případně se později snadněji odstaní digitalnímy filty na opravu zrnitosti “z nedostatku světla”.

Autor je nadán:  DYSlexií nelineárním myšlením se silnou obrazotvorností a Levitantstvím schopností stroboskopického focení tisíci pohledy z výšky deseti tisíc stop plus jako DYSgrafik také ve skrytu duše doufá, že jednou budeme už od školky učit naše děti hravý Čmaropis místo nudného Krasopisu.