Dokonce I dlouholetí matadoři vizualizace mívají pořád strach z velkého papíru.
Pokud jen píšete, naučíte se časem zvolit vhodnou velikost písma a budete moci snadno s pomocí zkušeností odhadovat kolik ještě písmo potřebuje na pravé straně prostoru.
Při kreslení je to o trochu větší výzva, mnoho lidí úžasně načrtne řešení, pokud jim dáte pod nos čtvrtku A4, ale vytvoří z dálky nepřehlednou čmáranici, pokud před ně dáte vetší list papíru.
Je možné si s pomoci par triku právě prací s papírem, obzvláště pokud vás už vizualizace chytly.
Pokud máte problém s velikostí kresleného od ruky (scaling issue), je to celé moc malé nebo jsou podrobnosti nerozlišitelné z dálky zkuste tato cvičení:
1. Centrování do devítky
Z A3 nebo vetšího papíru uděláme čtvěrec, do centra uděláme od oka malůvku, pak papír prehneme na třetiny ze všech stran. Jak moc jste se trefily do stredu a krajů toho centrálního okénka ?
2. Malování s pomocnou osnovou
Jako nácvik pro začátek dejte pod průhlednější A4 papír milimetrový papír , udělejte par malůvek, pak vemte si látku s podbným vzorem a udělejte si pár malůvek ve velkém.
Při samotné práci si je možné pomoci recyklovaným (jsou na něm videt vlákna) nebo ozdobným papírem s nehomogení viditelnou strukturou ve formně vláken nebo teček.
Papíry s tečkama jsou vzhodnejší i pro pozdější focení , foták je z dálky nevidí , případně se později snadněji odstaní digitalnímy filty na opravu zrnitosti “z nedostatku světla”.
Autor je nadán: DYSlexií nelineárním myšlením se silnou obrazotvorností a Levitantstvím schopností stroboskopického focení tisíci pohledy z výšky deseti tisíc stop plus jako DYSgrafik také ve skrytu duše doufá, že jednou budeme už od školky učit naše děti hravý Čmaropis místo nudného Krasopisu.
Pavlína Hublová
4.1.2013 at 19.13Děkuji za zajímavé tipy. Zrovna dočítám báječnou knihu Bla, bla, bla, kde autor nabádá k využívání nákresů apod. Takže když přidám ještě VAše rady, jistě mi vše půjde snadněji.
Ing. Rudolf Kutina, MBA • Post Author •
4.1.2013 at 22.37Zdravim Pavlino,
Tudle ted knizku doporucuji v Cechach cist jako prvni a je dobre ze vysla.
Pekne ukazuje, ze vizualice je i o mysleni a ne jen o kresleni nebo peknem stvarneni dat.
Ing. Rudolf Kutina, MBA • Post Author •
4.1.2013 at 22.40U vydavatele je se slevou http://www.albatrosmedia.cz/bla-bla-bla.html PS: Melvil s vydanium Bla Bla Bla vydal v cestine i dotisk prvni knihy Dana Roama Napadu na ubrousku http://www.melvil.cz/kniha-napady-na-ubrousku/
Jinak snem mnoha vizualistu je naucit vyzualizovat deti uz od skolky, ne jenom jim veci vizualne ukazovat!