02 Pozvánka na MOOC: Redefinujeme Vědecké Kurikulum (Chemik Detektivem)

00: Již brzo, 6 Dubna 2014 začne na Coursea.org MOOC kurs v Angličtině s názvem Re-Engineering Your Science Curriculum, což jsou koncentrované zkušenosti s letní školou pro učitele.

Exploratorium je Muzeum v Kalifornii, USA a je jedním z propagátorů Inquiry-Based Learning (doslovně Objevitelské Učení) v konceptu Exibit-Based Teaching (doslovně Výuka v Muzeu) , více na Exploratorium WiKi, Exploratorium EDU, Exploratorium na Coursea.org

Formálnější (Vysokoškolský) přístup je již nějakou dobu na Coursea.org prezentován RISE Univerzitou, Houston, USA a jejich již bežícím kurzemInquiry Science Learning (4 pokračování začne 7 dubna):

Inquiry Science Learning: Perspectives and Practices 1 – Science Leadership
Inquiry Science Learning: Perspectives and Practices 2 – Techniques for Success
Inquiry Science Learning: Perspectives and Practices 3 – Science Content Survey
Inquiry Science Learning: Perspectives and Practices 4 – Student-Centered Inquiry

01: Průvodcem s pomocí průběžného příspěvku

Přístup, který používá Exploratorium a obdobné organizace v USA (případně Anglicky mluvicích zemích), dlouhodobě sleduji. Dovolím si postupně přidat pár poznámek, jak z kurzů Coursea, tak USA reálií. Jenž vám doufám mohou pomoci lépe využít kurs i pochopit některé komunikace v diskuzích.

02: Coursea aneb nebojte se Angličtiny

Přestože je většina kurzů z Coursea v Angličtině a je přímo přístupná na webu, je právě pro nerodilé mluvčí kladen důraz na možnosti práce s materiály i ze svého počítače. Videa lze stáhnou i s titulky včetně jejich přepisu do otevřeného formátu TXT, pro pomocný překlad v webových překladačích.