Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Ty DUMy jsou dnes nějaké divné…

Dnešním dnem se konečně všechny moduly Metodického portálu odívají do společného hávu. Posledním modulem, který ještě běžel ve svém původním „Portál 1.0“ vzhledu, byly Digitální učební materiály.

DUMy v podobě před redesignem běžely bez větších změn zhruba rok. Proč nám změna trvala tak dlouho? Vysvětlení je prosté. DUMy – nejstarší a jeden z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších modulů – byly a jsou inspirací a zdrojem zkušeností pro ostatní moduly. A naše úderné koordinátorsko-vývojářské duo chtělo nechat ostatní moduly přiblížit alespoň na dohled, než jim DUMy ve smršti novinek zase utečou 🙂

Nový Metodický portál byl spuštěn 22. září 2009. Čtyři měsíce jsou dost dlouhá doba hájení, takže se do toho zase opřeme, a jak jsme inzerovali na našich stránkách, bude to BOMBA.

Začneme zlehka, ať nám první Newtonův zákon nezatlačí oční bulvy až kamsi do týla. Prvním krokem je sjednocení designu. DUMy v původní podobě běžely od svého startu a do spuštění nového portálu nebyl velký důvod to měnit. Nová doba si to ale žádá, a tak se od dnešního dne i DUMy oblékly do stejného oblečku. Kromě přebarvení a zakulacení rohů jsme redesignu využili také ke zjednodušení a zpřehlednění rozhraní. Méně důležité informace ustoupily těm důležitějším, a vytvořily tak zároveň místo pro novinky, kterých přijde celá řada.

Těšte se! S budovatelským heslem „alespoň jedno vylepšení týdně“ vám přejeme pohodové DUMání.