Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

První várka novinek v novém hávu

Jak jsme vám slíbili v příspěvku o redesignu Digitálních učebních materiálů, každý týden vám přineseme alespoň jedno vylepšení. A zde je splnění našeho plánu pro 7. týden tohoto roku.

Pár drobností se objevilo už se samotným redesignem, další dvě novinky se na DUMech objevily dnes.

  • Nutnost u každého nově vkládaného materiálu zaškrtnout políčko, kterým se zaručujete, že daný materiál splňuje podmínky publikace v rámci Metodického portálu. Vedle tlačítka je odkaz na příslušnou sekci webu pro autory.
  • Možnost zadat, že vkládaný materiál byl vytvořen v rámci jiného projektu financovaného z ESF. To má pak jeden (ne)příjemný důsledek – takový materiál nebude honorovaný.
  • Metadatová položka „Využití DUM ve výuce (popis cíle učební jednotky)“. V rámci této položky byste měli velmi stručně popsat příklad použití vámi vkládaného materiálu ve výuce.
  • Strukturu RVP, do které jsou všechny materiály zařazeny, jsme rozšířili o gramotnosti (čtenářskou, matematickou, přírodovědnou, finanční a jazykovou). V rozhraní pro autory fungují úplně stejně jako průřezová témata, můžete tedy materiál zařadit přímo do některé z gramotností nebo ho zařadit do očekávaného výstupu a navíc do některé z gramotností, které jsou v rámci daného RVP definovány.
  • A to nejefektnější na závěr – na titulní stránce jsme do „Čísel dne“ přidali graf návštěvnosti. Takže kromě počtu zobrazení učebních materiálů za posledních 30 dnů se můžete podívat na graf zobrazení materiálů v jednotlivých sekcích za poslední rok (poznámka: je to kumulativní graf). Jsou to hezká a  rychle rostoucí čísla.

A příště? Příště si možná pohrajeme s grafikou. Nebo si posvítíme na vazby mezi materiály. Nebo že bychom v rámci DUMů zobrazovali data z Google Analytics? Kdo ví…