Diskusní exkurze III.

A máme tady třetí exkurzi do dění v diskusích. Tentokrát se zdráhám říct letní (od rána lije jako z konve), ale je to tak, přátelé, prázdniny nám kynou již třetím týdnem.

 Co se v diskusích urodilo a co stojí za prohlédnutí (a případně reakci, samozřejmě)?

Nejprve téma veskrze letní:

  • co takhle prázdniny v Římě, pohled na Rabí nebo fotka před služebnou četníka ze Saint Tropez? Tak jestli vás zajímá toto a další zajímavosti, určitě se podívejte na to, jak roste Létopis 2011. Nedávno vyšlo jeho třetí číslo a již se střádá na další. Můžeme se těšit!

 V předškolce ožilo téma, které – musím se přiznat – je moje oblíbené. A tak ho sem nemohu nedat.

  • Bubliny, mind maps neboli myšlenkové mapy… Také je používáte? Dva zajímavé tipy v posledních příspěvcích mohou rozšířit naše obzory.

V základním vzdělávání se v několika vláknech ohled na prázdniny nebere a čile se diskutuje dál.

  • Začátek školního roku je sice ještě daleko, ale volný čas se možná hodí na vyzkoušení několika free programů, díky nimž můžete vytvářet testy pro žáky.
  • A u počítačů ještě zůstaneme – pokud se vás týká výuka dětí v 5. třídách, možná také zvažujete, jak to udělat s ICT. Kde brát materiály, podle čeho učit, jak vše poskládat – tipy ve vláknu Výuka ICT v 5. ročníku.
  • A pokud by vás náhodou napadlo, dát si do ŠVP povinně terénní akce, můžete si přečíst, jaká to má úskalí a jaká pozitiva.

Ani ve speciálním vzdělávání se nespí – jak vyučovat Romy, tak o tom se diskutuje tady.

 No a na závěr taková malá pomoc – nestihli jste některou virtuální hospitaci a nemáte čas procházet všechny diskuse?

  • V diskusích najdete takový rychlý, instantní souhrn toho, co se kolem které hodiny šustlo zajímavého. Nakoukněte do témat k virtuálním hospitacím, najdete tam souhrny, jako třeba tento k dějepisu (téma: Únor 1948).

Léto se má prý vrátit až na konci července, do té doby má pršet… Tak alespoň příjemné čtení :-).