ONLINE SETKÁNÍ: Poruchy řeči u dětí v předškolním a mladším školním věku | 18. 11. 2020 od 20:00

Klinická logopedka Mgr. Eva Kolesová se zaměřuje na široké spektrum obtíží od poruch výslovnosti. Jaké rady a zkušenosti bude pro nás mít ohledně výslovnosti a vývoje řeči dětí předškolního a mladšího školního věku?

Cíle setkání:

Poruchy řeči provází celou řadu dětí v předškolním i školním věku. Na webináři si budeme povídat o poruchách řeči, které se u dětí v tomto věku objevují nejčastěji. Účastníci webináře se seznámí s s problematikou dyslálie, opožděného vývoje řeči, vývojové dysfázie, poruchami autistického spektra a koktavostí. U každé výše zmíněné poruchy řeči si budeme povídat o tom, jak správně tyto řečové poruchy rozpoznat, jak a kdy je diagnostikovat a také jak s nimi prakticky pracovat. Webinář by měl účastníkům nabídnout ucelený přehled o jednotlivých poruchách řeči tak, aby ve svých praxích mohli tyto poznatky efektivně uplatnit.

Pro účastníky setkání bude prostor pro diskuzi a dotazy.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno zejména pedagogickým pracovníkům (mateřských a základních škol) či studentům pedagogiky, ale i rodičům dětí s poruchou řeči či dalším zájemcům o problematiku.

Setkání je ZDARMA. 

Lektorka:

Mgr. Eva Kolesová – zkušený klinický logoped s dlouholetou praxí v oboru klinická logopedie. Má zkušenosti s dětskými i dospělými klienty. Logopedickou péči poskytuje na poli logopedie v resortu zdravotnictví i školství. V průběhu celé své praxe působí v ambulanci klinické logopedie, vede logopedické kroužky pro děti, realizuje webináře, přednášky pro lékaře, pedagogy a rodiče dětí s poruchami řeči. Byla součástí týmu Centra podpory žáků s SVP na základních školách Prahy 8. Vede internetovou poradnu www.logopedonline.cz.  

Užitečné odkazy:


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte 
Otvíráme 15 minut před začátkem (počet účastníků je omezen, proto přijďte včas)! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz). 

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpovědí.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti! 

Těšíme se na vás!