Podívejte se na výběr nejnovějších/nejzajímavějších příspěvků Metodického portálu RVP.CZ za měsíc říjen.
To nejzajímavější z modulu Články
Lokální problémy pohledem komiksu, autor: Vanda Vaníčková
Fotíme Česko se žáky, autor: Jaroslav Mašek
Představení projektu Fotíme Česko a jeho možnosti realizace se žáky, ať ve škole, nebo mimo ni.
Tvoříme vlastní květináč pomocí videonávodu, autor: Lucie Tůmová
Článek se zaměřuje na tvorbu vlastního květináče prostřednictvím digitálních technologií v podobě videonávodu na internetovém serveru youtube.com. Podle tohoto návodu dokáží pracovat i žáci 1. stupně ZŠ, jelikož je video natočeno dvěma youtuberkami a hovoří k žákům jazykem, který jim je blízký.
To nejzajímavější z modulu DUM
Zvířata v QR kódech, autor: Mgr. Tereza Chaloupková
Materiál obsahuje 8 obrázků zvířat a k nim 8 vět o zvířatech zašifrovaných v QR kódu. Děti mají za pomocí čtečky, mobilu či tabletu přiřadit k obrázku zvířete správný QR kód.
Věková struktura obyvatelstva, autor: Mgr. Markéta Pravdová
Prezentace je určena pro studenty gymnázia, je zaměřena na práci se statistickými daty, vyhledáváním informací na internetu a práci se základními kartografickými metodami.
Napěťové děliče, frekvenčně nezávislé a závislé – interaktivní webová stránka, autor: Ing. Jitka Vlčková
Materiál obsahuje schéma odporového děliče a RC článku typu dolní propust jako příklad frekvenčně nezávislého a frekvenčně závislého děliče. Změnou parametrů dojde k přepočítání výstupního napětí, vše je interaktivní. Schéma je příkladem využití digitálních technologií ve výuce elektrotechniky.
Nové záznamy webinářů v modulu AudioVideo
Na tomto webináři budeme společně řešit, jak motivovat žáky k učení. Účastník by měl rozeznat vnější a vnitřní motivaci vč. toho, co přinášejí. Společně budeme hledat příležitosti směrem k vnitřní motivaci žáků. Budeme hledat, co rozvíjí smysluplnost učení, jak zajistit, aby si žáci mohli vybírat, jak organizovat skupinovou a kooperativní výuku a jak poskytovat účinnou zpětnou vazbu.
Jak podpořit dítě s problémy v učení a chování ve škole – očima dítěte, rodiče i pedagoga
Cílem tohoto setkání je zprostředkovat účastníkům zkušenosti pedagoga a zároveň psychoterapeuta pracujícího s dětmi s problémy v učení a chování ve škole, dále podělit se o možnosti podpory dětí s problémy v učení a chování, které se v praxi ukázaly jako funkční. Webinář se rovněž snaží doplnit pohled pedagoga a psychoterapeuta o pohled rodiče „problémového dítěte“ a i dítěte samotného.