Webinář APIV A: Žákovské prekoncepce mentálního postižení | 30. 6. 2020 od 13:00

Webinář představí zájemcům všechny klíčové aspekty vztahující se k problematice utváření žákovských prekoncepcí v oblasti vzdělávání mentálně postižených, diagnostické a výzkumné metody, strategie ovlivňování prekoncepcí a rovněž poukáže na výsledky relevantních výzkumů a na možnosti jejich využití v pedagogické praxi. Lektor: PhDr. Jakub Pivarč, Ph.D.

Anotace: 

V inkluzivním vzdělávání je nutné věnovat zvýšenou pozornost sociálním vztahům mezi jednotlivými žáky, neboť ty významně ovlivňují úspěšnost inkluze. Společnost diferencuje význam jednotlivých druhů postižení, přičemž zpravidla nejhůře bývá vnímána skupina osob s mentálním postižením. Negativní postoje, předsudky či různé generalizace žáků bez postižení vůči osobám s mentálním postižením mohou ohrožovat procesy spojené s inkluzivním vzděláváním.

Učitelé mají velmi významný potenciál ovlivňovat prekoncepce žáků a zároveň kultivovat jejich postoje. To ovšem předpokládá znalost podstaty utváření prekoncepcí, schopnost provádět jejich diagnostiku a efektivně s nimi ve výuce pracovat.

Webinář představí zájemcům všechny klíčové aspekty vztahující se k problematice utváření žákovských prekoncepcí, diagnostické a výzkumné metody, strategie ovlivňování prekoncepcí a rovněž poukáže na výsledky relevantních výzkumů a na možnosti jejich využití v pedagogické praxi.

Setkání je ZDARMA.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno pedagogům základních a středních škol a dalším pedagogickým pracovníkům.

Lektor:

PhDr. Jakub Pivarč, Ph.D.

Užitečné odkazy:


    
Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte 
Otvíráme 15 minut před začátkem (počet účastníků je omezen, proto přijďte včas)! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz). 
Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpovědí.
Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti! 
Těšíme se na vás!