ONLINE SETKÁNÍ: Tradiční lidové hudební nástroje ve výuce | 25. 1. 2018 od 20:00

Mgr. Petr Drkula Ph.D. patří mezi osvědčené autory metodických článků s tématem uměleckého vzdělávání. Jaké lidové hudební nástroje nám představí a doporučí? Nechme se překvapit!

Anotace setkání:

Online setkání má za cíl nastínit možnosti uplatnění lidových hudebních nástrojů ve školní výuce, a to nejen jako prostředek k prohloubení povědomí o tuzemské národní tradici a tvořivosti, ale především i jako prostor pro objevování nových zvukových a hudebně vyjadřovacích možností v rámci školní práce s žáky. Pedagogové se seznámí s jednotlivými prvky tradičního lidového instrumentáře, které lze s úspěchem využít ve vzdělávací praxi. Seznámí se s obecnými rysy jejich technického založení i s jednotlivými vlastnostmi a přednostmi v souvislosti s dětskou hudebně tvůrčí i reprodukční činností; stejně tak i s konkrétními způsoby jejich didaktické aplikace.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům 1. a 2. stupně základních škol, mateřských škol, základních uměleckých škol, či vychovatelům ve školních družinách.

Setkání je zdarma.

Lektor:

Petr Drkula (*1979) studoval na Palackého Univerzitě v Olomouci (hudební teorie a pedagogika) a absolvoval také stipendijní pobyt na University of London. V té době se začal zabývat didaktickými přístupy v podněcování hudební kreativity a improvizace v souvislosti s národní lidovou tradicí, hudebností a tvořivostí. V této oblasti je dnes autorem řady studií a statí v odborném tisku, ale své poznatky uplatňuje především v aktivní edukační práci s dětmi po celé republice. Zajímá se o hru na tradiční lidové nástroje i o jejich rekonstrukci a výrobu, a také o oživování starobylých písní a zpěvů našich předků v rámci bohatého a málo poznaného krajového folklóru.


Užitečné odkazy:

Poznámka:

Pokud je vám název a anotace setkání povědomý, pak vás paměť neklame – setkání mělo proběhnout koncem září 2017, ale technika nás zradila a nový termín jsme našli až na leden 2018. Už se moc těšíme!