Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Inspiromat 2012

Inspiromat vznikl před několika lety jako elektronická verze stolního kalendáře VÚP. Každoročně uvedl 12 témat, jedno na každý měsíc.
Doporučujeme přehled dosavadních ročníků Inspiromatu:

S portálovými tématy chceme pokračovat i v roce 2012.

Navrhujeme, že letos uděláme změny:

  • Témata budou tvořit klasicky články, blogové příspěvky, stránky ve wiki, sbírky odkazů na portál i na jiné weby a také diskuze nad tématy, nad zkušenostmi, otázkami, názory. Použijeme kterýkoli modul portálu, bude-li se hodit pro to, co chceme společně dělat. Shromáždíme samozřejmě všechno, co už na Metodickém portálu je (a že toho není zrovna málo). 
  • Hlavní roli budete hrát vy, uživatelé portálu. Témata budeme totiž stavět spoluprací. Podle svých potřeb a zájmů ovlivníte, kam se bude dané téma ohýbat a rozvětvovat. Přemýšlejte, co byste rádi na Metodickém portálu letos rozvíjeli a prohlubovali! 
  • My, v týmu Metodického portálu RVP.CZ, se budeme snažit dodat odborníky, experty, praktiky, materiály, informace… 
  • V maximální míře podpoříme autory teoretických i praktických příspěvků na Metodickém portálu RVP.CZ.
  • Všechny nově vzniklé materiály k tématu získají ocenění Inspiromatu 2012.
  • Každé téma bude trochu jiné, každé bude ale plné dění: Kromě materiálů a informací budeme diskutovat, vyměňovat si zkušenosti, ptát se navzájem a odpovídat si, pořádat sbírkové (až sběratelské) akce, společně vytvářet wiki stránky, shromažďovat odkazy… 
  • Témata nebudeme omezovat nutně na měsíc! Akční čas může být přeci i delší, podle toho, jak se téma bude rozvíjet. A tak počítáme s tím, že akční čas témat se bude překrývat, nemusí ”běžet” jen jedno téma.
  • Všechna témata najdete vždy v hlavním rozcestníku Inspiromatu 2012 v digifoliu (ta “v akci” i ta v relativním odpočinku) a v nich přehledy všeho, co se v průběhu akce urodilo i událo. Témata lze samozřejmě kdykoli doplňovat a je to dokonce záhodno! Když narazíte na něco zajímavého, přidejte to!
Věříme, že se v tématech společně potkáme. Každý z nás něco má, zná, či umí. Když to vše dáme dohromady, bude každý z nás mít, znát a umět o něco víc.

Pomozte nám rozvíjet portálová témata INSPIROMATU 2012!

Začneme hned tento týden prvním letošním inspiromatím tématem: Přípravné třídy. 
Napište nám v diskuzi, co byste se o nich chtěli dozvědět a co by bylo možné společně promyslet, domyslet, vymyslet…