Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Titulní stránka modulu Články bude pro uživatele příjemnější

Milé čtenářky, milí čtenáři,

na Metodickém portálu RVP dnes spouštíme novou uživatelskou funkci, která by měla návštěvníkům zpříjemnit pobyt v prostředí modulu Články. Snažíme se tak vyjít vstříc individuálním potřebám našich čtenářů a přispěvatelů.
Jako uživatelé modulu Články, kteří se přihlásili pod svým uživatelským profilem, budete mít v pravém horním rohu obrazovky, přibližně tam, kde se zobrazuje jméno návštěvníka, k dispozici novou ikonku „Vzhled stránky“.  Po kliknutí na ní se vám zobrazí lišta, na níž si můžete jednoduše navolit, jaké rubriky a aplikace se vám mají na titulní straně modulu Články zobrazit. Tímto způsobem si stránku přizpůsobíte svým uživatelským potřebám a záměrům; nastavení je možno měnit bez omezení.

vzhled strany mensi

Přihlášení návštěvníci stránky si nyní mohou zvolit, zda mají zájem o zobrazení „Přímých vstupů do kurikula“ – Vy, kteří se v modulu Články pohybujete běžně, jistě znáte šedé pole pod filtrovacím okénkem, v němž jsou rozepsány jednotlivé vzdělávací oblasti, obory, průřezová témata, gramotnosti atd., které vás po kliknutí vedou přímo k článkům k vybrané problematice. Dále se můžete rozhodovat pro rubriku „Nejnovější/nejčtenější články“, s níž úzce souvisí „Filtr typů článků“, jenž umožňuje vyhledávat příspěvky podle typu (vzpomeňte: teoretický, praktický, informativní; dále jejich podtypy a též rozřazení příspěvků podle časové dotace ve výuce). Rozhodnete-li se pro zařazení rubriky „Dění ve článcích“, přibudou Vám v dolní části obrazovky tři okénka informující o aktuálním dění v modulu. Úplnou novinkou je možnost zařadit si na stránku také přehled „Moje články“, takže budete moci mít články z Vašeho pera pěkně na očích bez zbytečného vyhledávání. Druhou volitelnou novinkou pro přihlášené návštěvníky našeho modulu jsou pak „Oblíbené články“. Nebudou to články oblíbené např. podle počtu čtení, ale pouze takové, které se budou líbit konkrétnímu uživateli. Vždy, když budete pročítat nějaký příspěvek, ukáže se Vám po pravé straně obrazovky nabídka „Přidat článek mezi oblíbené“ a takto jednoduše si budete moci vytvářet kolekci svých nejmilejších příspěvků z modulu.

Linka nastaveni a

Linka nastaveni b

A dokonce si také můžete všechny zmíněné komponenty vypnout a pracovat s jednoduchou a přehlednou titulní stránkou modulu, v níž Vám zůstane jen základní filtr pro vyhledávání a několik dalších nezbytností. Věřím, že možnost měnit si vzhled úvodní stránky bude pro Vás užitečná a že jsme udělali zase krůček k vyššímu pracovnímu komfortu při Vaší návštěvě v modulu Články.