Nejdříve se budete muset podívat na titulku

V podstatě všechny příspěvky obsahové části portálu jsou řazeny do nějaké sekce vzdělávání. V horní části titulky těmto sekcím odpovídají barevně rozlišená tlačítka, která fungují jako rozcestníky a tak trochu jako filtry obsahu jednotlivých sekcí.

Takže pokud mě bude zajímat předškolní vzdělávání, bude mě také zajímat žlutooranžové tlačítko vlevo a všechny příspěvky s nadpisem ve stejné barvě. To je vcelku pochopitelné. A když budu hledat materiály ze vzdělávání, které není ani pod jedním tlačítkem, tak zkrátka opustím portál a půjdu hledat jinam. Jenže tohle asi nikdo z týmu Metodiky II nechce, a proto čas od času nějaké to vzdělávání přibude.

Vzdělávacích sekcí zná Metodický portál doposud sedm. Osmou bude zcela vpravo vzdělávání neformální. Tato část bude připravována ve spolupráci s Národním institutem dětí a mládeže. Podle příslibu se neformální vzdělávání objeví v půli května a bude mu odpovídat barva tmavě modrá. Znáte-li titulku portálu, pak budete vědět, kde novou sekci hledat. A pokud ji neznáte, tak to se na ni budete muset nejdříve podívat…