Elektronický časopis o volně šiřitelném softwaru slaví rok

openmag1_200Před rokem vznikla myšlenka, že bychom mohli vydávat nejlepší články z našich portálů ve formě jednoho souboru, aby si je mohli zájemci přečíst a případně vytisknout. Aby je měli pohromadě a třeba je i šířili. Právě jsme vydali dvanácté číslo a openMagazin se má velmi čile k světu. Je určen také vám, do škol.

Nejprve krátce „o nás“. Naše neziskovka Liberix spravuje portály LinuxEXPRES.cz, OpenOffice.cz, MandrivaLinux.cz, podporuje volně šiřitelný software a má mnoho dalších aktivit. Např. (spolu)pořádáme semináře (také pro školy), konference a také tedy vydáváme zmiňovaný magazín.

Oslovili jsme před rokem důležité oborové portály – AbcLinuxu.cz a Root.cz, aby s námi do toho šly. Vybrat nejlepší články, vytvořit pěkný PDF soubor, ošetřit práva, aby jej bylo možné šířit a „pustit to do lidí“. Povedlo se – openMagazin má za sebou 12 čísel, získal ISSN, pevnou čtenářskou základnu a popularitu a před sebou změny, snad k lepšímu.

Aktuálně nás v redakci zajímá škola a školství. Studenti už nás čtou, ale co učitelé? Máme jim co nabídnout? Budou moci materiály, které nabízíme, nějak využít?

Nabízím tedy odkazy na všechny magazíny a jsem zvědav na reakci. Vždy k tomu dodáváme pár hesel, aby bylo jasno, jak se věci mají:

  • šiřte, kopírujte, sdílejte, vypalujte
  • tiskněte, vyvěšujte, publikujte
  • propagujte na svých webech, dejte vědět přátelům a kolegům, vytiskněte do kancelá.. ech sborovny, archivujte
  • kritizujte, chvalte, dejte nám vědět, co zlepšit

Důležitá poznámka: redakce openMagazinu neurčuje obsah článků. Tyto články vyšly na zúčastněných portálech a o obsahu článků rozhodují jejich redakce. Redakce magazinu „pouze“ dává vše dohromady. Pokud chcete, aby tam byl článek o tom nebo onom, napište třeba do LinuxEXPRESu nebo OpenOffice.cz. Pokud se vám nelíbí článek, klepněte na jméno autora, měli byste se dostat na jeho profil a tam mu můžete sdělit, co se vám nelíbí. Redakce magazinu se obsahem nezabývá, dodávají jej jednotlivé redakce.