Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Proč mít účet na Metodickém portálu

Končí přestávka, další hodinu suplujete hudebku. Ufff…! Rychle hledáte na Metodickém portálu pracovní list o Ludwigu van Beethovenovi. Najdete hned tři. Který bude ten pravý? Vyberete si podle hodnocení a v komentářích mimo jiné najdete, že tenhle pracovní list se skvěle hodí pro práci ve dvojicích. Výborně! Pošlete jej do tiskárny a vzápětí běžíte suplovat.
Tohle všechno můžete udělat bez přihlášení a bez účtu na portálu. Proč se pořád někam přihlašovat! Zdá se vám, že by to byla ztráta času a energie. Ale je tomu skutečně tak?
Suplování proběhlo dobře. Pracovní list fungoval skvěle, to se cení! Určitě se bude hodit napřesrok ve vaší třídě.
Při další přestávce do komentářů k pracovnímu listu připíšete, že je dobrý taky při skupinové práci, a přidáte rovnou pár hvězdiček do jeho hodnocení. Uložíte jej mezi své oblíbené, dokonce ho zařadíte do své kolekce „Hudební výchova” a pak i do kolekce „Supl”, kterou máte společnou s kolegyní Evou.
Šetříte tím čas především sobě, protože to, co se osvědčilo, se vyplatí schovat si na příště. Ale šetříte čas i kolegyni Evě a stovkám dalších pedagogů: Když něco vyzkoušíte, ohodnotíte a okomentujete, každému dalšímu učiteli se bude snáze vybírat.

Takže – proč mít účet na Metodickém portálu a proč se tam přihlašovat?

  • Můžete si kterýkoliv materiál označit jako oblíbený.
  • Můžete si zařadit materiál do některé své kolekce, a tak si ho připravit na příště.
  • Můžete hodnotit a komentovat různé materiály a pomoci tak ostatním lépe vybírat.
  • Můžete sledovat novinky od inspirativních uživatelů a ušetřit si hledání.
  • Můžete navázat přátelství se zajímavým kolegou nebo kolegyní.
  • Můžete napsat příspěvek do svého blogu.
  • A mnoho dalšího.

Jak na to?
Přihlášení (nebo vytvoření účtu) najdete vpravo nahoře v hlavičce portálu. Po přihlášení můžete kdykoli klepnout na svého avatara a přejít do své osobní stránky. Právě tam pro vás připravujeme řadu různých možností, jak získat zajímavý obsah a jak ho pak už neztratit.
O osobní stránce si povíme víc příště.

Sledujte také stránku inovujeme.rvp.cz.

Proč mít účet na Metodickém portálu?