Při tvorbě našeho ŠVP jsem si prosadil výuku IKT (informační a komunikační technologie) jako povinného předmětu ve 4. až 7. ročníku po jedné hodině týdně. V 8. a 9. ročníku je formou volitelného předmětu.
Stále se však nemohu zbavit pocitu, že v současném bouřlivém rozvoji informačních technologií je to málo. Je určitě nutné začleňovat využívání těchto technologií a nástrojů i do ostatních předmětů, ale typografická pravidla a další pravidla pro tvorbu dokumentů, grafiky, prezentací, vyhledávání informací a nejenom to, by mělo být náplní samostatného předmětu.
Takže sbírám pro i proti k začlenění IKT do povinných předmětů i pro 8. a 9. ročník.
Mgr. Jan Zouhar
21.9.2011 at 13.58A máte takový předmět u Vás na škole?
Štefan Dvorščík • Post Author •
26.9.2011 at 22.18Už to vidím. Samostatným předmětem zamýšlím převedení IKT do povinných předmětů až do 9. třídy, aby i žáci 8. a 9. ročníku dále rozvíjeli základy získané dříve.