Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

PÁR SLOV NA ZAČÁTEK

Proč jsem si založil blog právě na tomto místě?

1 Vedly mne k tomu sympatie ke skupině  mladých lidí, kteří tyto stránky tvoří s nadšením a  jasnou představou, čeho chtějí dosáhnout. Svojí iniciativou je chci podpořit a dát jim tím najevo, že jejich snažení má smysl.

2.Dále je to důvod ryze osobní. Uvažuji dlouho o založení vlastního blogu, ale zatím jsem k tomu nenašel odvahu. Svůj prvý pokus beru zároveň jako příležitost něco nového se u počítače naučit.

3. A konečně, doufám že  stránky mojeho blogu přinesou něco i jeho čtenářům. A třeba je budou  inspirovat k podobné aktivitě. Vždyť jenom v dialogu, přímé výměně názorů a  v  komunikaci je cesta k domluvě a posunu věcí kupředu.

Publikování je moje celoživotní záliba. Byly doby, kdy jsem s napětím čekal každou novou zprávu z redakce, zda můj příspěvek zaujal a bude akceptován. Dnes už to tak silně neprožívám.  Ale i dnes mám pocit uspokojení a snad i zadostiučinění, když jsem se svými myšlenkami a informacemi u redakce uspěl. 

V dalších úvahách bych se rád zabýval způsobem, jakým moje příspěvky vznikají. Pokusím se prozradit  co je třeba vykonat, aby autor uspěl a jeho snažení bylo smysluplné.

 Domnívám se, že těchto pár řádků pro začátek stačí. I v těch příštích   bych nerad unavoval rozvleklými texty. Nevím, kolik příspěvků stihnu a v jakém intervalu a časovém horizontu budu tyto stránky tvořit. Hodně bude záležet na tom, jak mne nová činnost osloví. A také – s jakým ohlasem a podporou, případně i negativní reakcí se u čtenářů setká.