OFF THE MAIN HIGHLIGHTS – E-BOOK PROJEKTU SPOLUPRÁCE ŠKOL

Vážení kolegové,

dovolte mi, abych zde po dlouhé době sdílela příspěvek. Chtěla bych uveřejnit e-book, lépe řečeno takovou kroniku tříletého projektu spolupráce naší školy Gymnázium Děčín – tedy jejích učitelů a žáků z Erasmus Plus Clubu. Díky grantu Erasmus Plus se naši žáci a učitelé, i přes komplikace s covidem, dostali na esxpedice do regionů našich tří partnerských škol:

  • Kaunu Rokų Gimnazia – nyní Prozidento Antano Smetonos Gimnazia v kaunasu v Litvě
  • Bataafs Lycea Hengelo v Hengelu v Nizozemí a
  • Agrupamento de Escolas de Vilela ve Vilele u Porta v Portugalsku.

Během tohoto tříletého projektu žáci s učiteli pracovali na různých aktivitách během školního roku – připravovali expedice, měli lekce od expertů – např. z katedry geologie Karlovy Univerzity / místních historiků, zaměstnanců národního parku České středohoří a České Švýcarsko, učili se, jak být průvodci, chovat se online i během budoucích mobilit do partnerských škol, chystali si cestu za pokladem pomocí aplikace nebo dramatické skeče, které se pojili k místům „off the main highlights„. twen název se pojí k hlavnímu tématu projektu – mapování ne příliš turisticky atraktivních míst, která jsou ale lokálně zajímavá – historicky, architektonicky, kulturně, zeměpisně.

Během mobilit se podívali samozřejmě do zahraničních škol a měli tam přednášky pro místní žáky o České republice, našem regionu Děčínsko a naší škole.

Žáci i učitelé také absolvovali několik mezinárodních konferencí, tvořili logo projektu a bylo i setkání a piknik s rodiči žáků, jež hostili zahraniční žáky u nás v Děčíně.

Zde je odkaz na kroniku projektu – pro inspiraci, kdo by chtěl pořádat projekt partnerství škol. Je tam i zpětná vazba od žáků, jejich rodičů a zapojených učitelů:

https://online.fliphtml5.com/ywpba/vsgj/

Co-funded by the Erasmus Plus Programme of the European Union

Evropská Unie není zodpovědná za obsah této publikace.