Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Začínající učitelka verze 2014 – třídnictví

Tak jsem to zvládla. Uf. Jsem tu a píšu. Po dvou letech jsem díky aktualitám, které správci www.rvp.cz pravidelně posílají na mou mailovou schránku, opět našla cestu ke svému blogu. Přihlašovací údaje se mi mezitím vypařily z hlavy a tak jsem musela kliknout na „zapomenuté heslo“. To jsem však neměla vyhráno. Chtělo to po mě uživatelské jméno. Hm… co by to tak mohlo být. Vyzkoušela jsem tak deset možná dvanáct možností a stále mě to neznalo. Po pětiminutovém ťukání do klávesnice jsem se uráčila přečíst si, co k tomu píší a dočetla jsem se, že uživatelské jméno je vlastně e-mail. Tím se výběr zúžil asi tak na 4 možnosti. No a pak už to byla hračka.

Začínající učitelka verze 2014 – třídní

V učitelské profesi už jsem se trochu rozkoukala a přidala mnoho zážitků a doufám nějaké ty schopnosti a dovednosti. Letos začínám svůj čtvrtý rok. A přes to mohu dále pokračovat v názvu svého blogu „Začínající učitelka“ – jen dodám „Začínající třídní učitelka“. Ačkoli vyhrožuji těhotenstvím každou chvíli, situace je taková, že jsem třídnictví prostě vzít musela, chtě nechtě. O třídnictví jsem se dozvěděla již v červenci a byl to pro mě nejdříve šok. Když jsem jej překonala, začala jsem se docela těšit. Budu mít osmáky. Učím je už od páté třídy, takže je znám a patří spíše mezi ty oblíbenější třídy, je-li to možné takto napsat. Je to třída početně malá, za to plná výrazných jedinců. 

Mladá, blbá, aktivní

Nevím jak ve vašem okolí, ale u nás jsou tato tři slůvka jakýmsi rozkódováním titulu MBA. Ten nemám. A ani se na to v nejbližší době nechystám. Proč také.  Ale na zvyšování své kvalifikace se chystám. Na webu NIDV jsem si našla školení Jak pečovat o klima třídy. A protože mi náš pan ředitel tyhle čtyři pátky v Praze povolil, budu mít jistě o čem na tomto blogu psát. Těšte se. Já se také těším.