Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Někde prezident… někde starosta… u nás Karel Gott

 
První školní den bývá již tradičně ve škole slavnostní událostí. Natěšení prvňáčci, nervózní rodiče, uspěchaní učitelé, rozjívený druhý stupeň, jehož osazenstvo si horlivě sděluje zážitky z prázdnin. Ještě že to trvá jen necelou hodinu. A do toho si představte, že se měnilo vedení školy. Nový ředitel právě zjišťuje, že mít projev do školního rozhlasu po té, co na poslední chvíli dosprintoval do ředitelny, chce pořádně vytrénované plíce. Já zjišťuji, že žáci sice utichnou, když slyší znělku rozhlasu, ale  vzápětí již opět není rozumět jedinému slovu. Jsou tu totiž přeci důležitější témata hovoru. Máme dnes návštěvu.

 

No ano, již několik let chodil v prvním školním týdnu zpravidla do prvních tříd na návštěvu pan starosta. Letos nepřijde. Naopak pozval žáky na radnici. Nicméně se ohlásila jiná návštěva. Jako čtenáři tohoto příspěvku jistě v tuto chvíli očekáváte, že se na scéně objeví mistr Kája Gott. No a on skutečně …. nikde. Co by taky dělal na naší základce. Kdyby to však byl opravdu právě on,Hejlík1 daleko lépe by se mi to vysvětlovalo. No posuďte sami, říká vám něco jméno Lukáš Hejlík? Ještě před týdnem jsem o jeho existenci neměla ani tušení. Je to herec a je to zároveň bývalý žák naší školy. Musela jsem si ho nejprve „vygooglit“ abych se dostala trochu do obrazu.  Přiznám se, že to co jsem se dočetla, ve mně nadšení příliš nevzbuzovalo. Dobrá čtvrť, Ošklivka Katka! To jsou seriály, kde účinkoval a které prošly kolem mne naprosto bez povšimnutí. K nám přijel v rámci promo k seriálu Základka. Hraje tam učitele, ale podle jeho slov si při natáčení před katedrou moc nepobyl.  

Abych se vrátila k dění dnešního dopoledne….Po projevu ředitele se otevřely dveře a vešel vcelku sympatický mladík s batohem přes rameno a za ním se hrnul kameraman, fotografové a nakonec i zástupci školy. Netoužila jsem příliš býti v záběru, ale když on mluvil ze začátku jenom na mně a blokoval mi mou únikovou cestu. Přišlo mi to jako celá věčnost, ale zřejmě to bylo jen pár vteřin. Posadila jsem třídu a „utekla“ za kameru, kde jsem vytáhla zase foťák já a dokumentovala. Musím uznat, že osobní setkání výrazně vylepšilo mé mínění o tomto herci.  Byl zábavný, vstřícný a normální. Kladl deváťákům na srdce, aby nenechali výběr střední školy náhodě, aby si našli to, co je baví. Dostal se také k literatuře, kterou má rád a kterou propaguje po školách v podobě scénických čtení LiStOvÁnÍ. Pokud u vás tento pořad někdy byl, dejte vědět, jak se vám to líbilo. 

hejlík2

Po té si prošel školu, navštívil i školku, kde si chvíli pohrál a s dětmi si i zacvičil rozcvičku.
 Ve školní jídelně pak následovala autogramiáda. Šrumec to byl veliký ale všem zúčastněným stranám se myslím líbil.