Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

přes rok na blogu

Tak konečně pár volnějších dní. Poslední příspěvek jsem tu zanechala někdy v květnu a od té doby se toho hodně změnilo. V červnu to byl rok, co jsem začala psát tenhle blog – Začínající učitelka 2011. Větší novinka nastala ale v osobním životě. Na začátku července jsem se vdala a s tím se pojí řada změn … především vyřízení všech dokladů, nahlašování změn jména a adresy, nové průkazky, nové internetové účty …. Tak jsem chtěla změnit své jméno i  zde ale ouha. V profilu jsem nenalezla možnost této změny.  Ono  na tom tady zase tolik nezáleží.

V druhé polovině školního roku jsem ze psaní vypadla. Prvotní dojmy, které jsem potřebovala ventilovat v učitelské komunitě, jsem zde (myslím že úspěšně) zanechala a pak už jsem tu potřebu prostě asi neměla.  Ačkoli mě jistě potkávaly nové a nové zážitky.  Abych nějak navázala, rozhodla jsem se podívat na své první příspěvky. 

Tak například v Předávání kabinetu píšu : Jen výzdoba je poněkud zastaralá – na pár skříních jsou vylepeny obrázky květin z kalendářů (nejspíš tam jsou už 20 let) a kytky z krepáku – což byla specialitka paní učitelky, která je vyráběla se žáky během pracovních činností nebo praktik z přírodopisu. Snad to přežije, že obrázky ze skříněk půjdou do koše a umělý kytky asi taky.

Musela jsem se pousmát, protože obrázky z kalendáře stále zdobí mé skříně a kytky z krepáku (ač v polovičním počtu) jsou stále kde bývaly. Odstranila jsem sice jeden obrázek ale zjistila jsem, že ho musím nahradit jiným obrázkem, neboť ten původní byl ke skříni přilepený a tudíž jeho stržení zanechalo nehezké následky. Jenže, a to je druhý kámen úrazu, nemám ho čím nahradit. Ráda bych někde sehnala zajímavé přírodopisné plakáty, jako občas vycházejí v 21.století nebo v ABC. Jenže ani jeden z těchto časopisů škola ani já neodebíráme. Máte třeba nějaký tip na zpřehlednění a zútulnění kabinetů?